Czy święta zawsze muszą być stresujące?

Uwielbiam zimę, jest to moja ulubiona pora roku. Szczególnie zaś ubóstwiam okres okołoświąteczny, gdyż to właśnie wtedy, świat nabiera całkiem innych barw. Mimo zimna na dworze, moje serce jest wtedy naprawdę gorące. Kiedy już powoli zbliża się grudzień, zaczynam szukać książek, które są właśnie takie zimowe, świąteczne. Tym razem zdecydowałam się przeczytać powieść pt. “The Winter“, która została napisana przez Alice Oseman. Jest to co prawda pozycja dla młodzieży, a ja od dawna nie zaliczam się już do tej grupy, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, abym mogła całkowicie oddać się lekturze. 

Jak powinny wyglądać prawdziwe święta 

Główni bohaterowie tej niedługiej nowelki to Charlie, Nick, Tori oraz Olivier. Mamy okazję towarzyszyć im podczas świątecznego wieczoru. W ten sposób autorka stara się poruszyć kilka trudnych, ale niezwykle istotnych kwestii. W domu Springów głównym tematem, jaki zostanie poruszony, to z pewnością problemy z odżywianiem, jakie ma Charlie. Wiadomo, że wspólne święta, wspólny stół, to idealny moment na pytania, na to, aby wszelkie emocje w końcu wybuchły. Nie chcę jednak zdradzać dalszych szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienie sobie własnej opinii na jej temat. 

 Zimowa książka 

“The Winter” to książka dość prosta, nieskomplikowana, a jednocześnie tak mocno nasiąknięta emocjami, że czytelnik może się poczuć tak, jakby po prostu był z nimi w ten świąteczny czas. Akcja toczy się tutaj dość powoli, nie ma nagłych zwrotów, a mimo to, czyta się tę lekturę dość przyjemnie i szybko. Bohaterowie zostali wykreowani dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Autorka tak prowadzi fabułę w swojej powieści, że niemal każdy czytelnik, i ten młody, i ten starszy, może utożsamiać się z głównymi bohaterami. Każdy z nas na pewno zna te niekończące się pytania podczas rodzinnych spotkań, każdy zna tę ciężką atmosferę, kiedy dochodzi do nagłych wybuchów nagromadzonych emocji. Szczerze polecam Wam tę pozycję. Warto.